Lukker 09/12-2024 20:08:00
Dansk, antagelig sønderjysk, hovedvandsæg af sølv, vaseformet, prydet med farvede flusser. Utydeligt mesterstemplet. Nålepunslede ejerinitialer samt datering 1849 i bunden. 19. årh.s første halvdel. H. 12,5 cm.
SPRØJTEPISTOL til 220 volt, 1650 watt. Ubrugt.
Shotsglas 5,7 cl. Ca. 120 stk.
Oppustelig 2-Pers. Sofa med hynder og el-luftpumpe 220V
Fristaden Christiania, 1 Fed 1988 “Bogart”, Br., Sieg 4.1 Denne mønt samt sølvmønten, Sieg 4.2, er de mest sjældne typer af FED-mønter, der er præget.
1932. Helligaandskirke. Postfrisk [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Gårds Rive 110 cm, til havetraktor / Atv, ubrugt
12 stk EVRYWELTH knivsæt m/6 dele (UBRUGT)
8 div. specialmotorer, flere er ubrugte
2 stk potteplante skjuler, ubrugt i kasser
Årgangssamling i 2 album opsat i hartberger inkl. 1 øre 1879, 1886, 2 øre 1913, 1926 (2 stk), 10 øre 1945 (2), 1959 (4), 2 kr 1924, kv. 1+-1, samt lidt grønland, mange pæne kvaliteter
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Henrik Vibskov (f. 1972) “No. 1 - The Fringy Edition”. Et par lænestole med ben af røget eg, betrukket med flerfarvet uld og hestedækken. Udført hos Fredericia Furniture, 2015. (2)
Svejsehjelm "Eagle" med automatisk nedblændning, justerbar. Ubrugt