Lukker 05/12-2024 19:00:00
Abe figur, H 90 cm.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Sugemaskine med benzinmotor. Cramer LS 5000
KWSM-12IR32HF
Niels Lergaard (f. Vorup 1893, d. København 1982) Opstilling. Sign. Niels Lergaard. Olie på lærred. 55×65. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
15 stk Plyfa kasser 42 x 26 H 28,5 cm
LOKOMO BS 380T sikt - Fungerande vid demontering - 3 däckad - Mått ca 550 cm lång 230 cm bred 200 cm hög I överenskommelse med säljaren kan lasthjälp finnas
Dumper lad med tip Med 2 akseler Ny bund og sider Virker.
1870. 2 sk. grå/blå (2) og 4 sk. grå/rød (3). I alt 16 skilling på adressebrev fra Maribo til København [ 16,18 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Rokoko hovedvandsæg af sølv støbt med rocailler, indvendig forgyldt, mester Troels Larsen Lund, København 1741. H. 7,5 cm.
Et par kolosal Louis Philippe kandelabre af forgyldt og patineret bronze. Frankrig, 19. årh.s første halvdel. H. 110. (2)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Volvo L60 F - Vægt / weight 13,3 Volvo L60 F - Vægt / weight 13,3 ton
BUDT 293000,- DKK
Gyllepumpe med fjernbetjening Omrøring
Spreder vogn med pumpe, ikke afprøvet.