Lukker 03/12-2024 07:19:00
Birgitta Södergren (f. 20. årh.) Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Grønt felt, samt lysegrå bort med geometrisk dekor i grønne, gule og hvide nuancer. Sign. BS. Udført anden halvdel af 20. årh., Sverige. L. 338. B. 233.
Står i 6630 Rødding. 40 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 10.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Glace Pro 20TG210 softicemaskine med 3 tappehaner og 2 kamre. Dele medfølger. Ubrugt.
Jens Peter Dahl-Jensen (f. Nibe 1874, d. København 1960) “Kvinde i rococodragt”. Figur af porcelæn, dekoreret i underglasurfarver. 1212. Dahl- Jensen. H. 27.
Ubekendt maler, 19. årh. En borgruin i aftenlys. Utydelig sign. D. Mc L[?]. Olie på malepap. 16,5×24,5.
Stort lot med værktøj alt ubrugt.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ifor Williams 6 maskintrailer - Lasteevne / Capacity 2.850 Ifor Williams 6 maskintrailer - Lasteevne / Capacity 2.850 kg
Ole Lynggaard (f. 1936) Diamantlås af 18 kt. hvidguld i form af hjerte prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.56 ct. Farve: G-H. Klarhed: VS. Vægt ca. 4 g. B. 12 mm. Til nøglevedhæng system. Æske medfølger.
Scania 94D 260 Udryknings Lastbil. Årgang 2000 med KUN 185256 km. Bilen er monteret med lukket kasse indeholdende arbejdes rum. Der er adgang via side dør samt lift i bag. Der er monteret blå blink samt sirene. Bilen fremstår i god funktionel stand og er løbende vedligeholdt og serviceret. Sidste bilsyn: 07/03/2024. OBS Lastbilen har holdt inde og været klar til udrykning siden den blev taget i brug. Bilen sælges uden nummerplader, registrerings attest medfølger.
24 visninger
Står i 6800 Varde. Udstoppet mår og ilder. Mår måler: H: 30, L:50 cm. Ilder måler: H:13 og 30 cm i længde. Fremstår i pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI