Lukker 05/12-2024 19:00:00
12 stk. Helly Hansen arbejdsjakker, str. M-L-XL-XXL, 3 stk. i hver størrelse.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Vægholder til knive, magnetisk. Skruer og dobbeltklæbende tape fra 3M medfølger, str. 40 x 6,5 x 2 cm. Udført i valnødde træ. Ubrugte.
15 stk. Metalstolper Galv. 4x4 cm. L 240 cm
Fritstående skrivebord af rosentræ, front med tre skuffer, top med rødligt skind, indlagt med marquetteri med initialer og årstal 1907, beslag og kantlise af bronze. 20. årh. H. 79. L. 135. D. 85.
3. stk. locker skabe med 12 rum og 3 stk. med 4 rum. Der mangler 4 stk. nøgler. De 3 stk. med 4 rum er uden sokkel, alle nøgler er tilstede. Det er muligt at bestille nye nøgler hos leverandør. Nøgler og låse er nummeret. Mål på dem med 12 rum: Højde 190cm Brede 90 cm Dybde 40 CM Mål på dem med 4 rum: Højde 175 cm brede 30 cm Dybde 40 cm
Russisk kalenderikon for februar. Tempera på træpanel. 19. årh. 35×31 cm.
Gallakjole fra ophørt butik str: S vejl pris 1999kr , ubrugt
Samling af mønter fra bl.a. England, Estland, Frankrig, Grønland, Kina, Rusland, Schweiz, Spanien og USA med flere, i alt 39 stk.
Jan Christensen (f. Aalborg 1956) “Landskab”. 2024. Sign. monogram; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
10 stk. Canvas-tryk, største måler ca. 80 x 60cm. Butikspris op til 399,95kr
14 stk Ståborde Ø 80 cm H 107 cm, der medfølger midter rør så bordene kan ændres til Cafeborde H 77 cm, der medfølger sorte strech duge
60 stk terrassebrædder lærk 25x145x2100mm + 50 stk 25x55x2100mm på palle. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.
Ca 90 stk. Galv. Bolte M 30 x 270, ubrugte