Lukker 05/12-2024 19:00:00
Gorenje emhætte mrk. Ora-ïto. Ubrugt
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) “Colonial”. Et par armstole af riopalisander, sæde udspændt med flet. Løse hynder i sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model PJ 149. Formgivet 1959. Udført 1975 hos P. Jeppesen, med plakette herfra. (2) Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer 1975.
Ca. 20 stk Vinskinne/ holder hver til 10 flasker L 71 cm
Charles Grimard, workshop of Signeret Fransk bogskab af mahogni med beslag af forgyldt bronze. Lås sign. Grimard Fabt, d'Ebénisterie d'Arts, R de Charonne, 5. Paris. Ca. 1900. H. 250. B. 152. D. 53.
Kan ikke bruges til transport. Kunne bruges til lager eller til læ for dyr. Taget holder vandet ude. ABC Veksellad- container - Håndlavet 10
4 stk fodervogne 3-hjulet.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk New Holland T8.390 AutoCommand - 10,5 ton - m/Frontl New Holland T8.390 AutoCommand - 10,5 ton - m/Frontlift
BUDT 110500,- DKK
Tysk rokoko kommode af guldstafferet nøddetræ, lige sider, front med tre skuffer. 18. årh.s midte. H. 79. B. 77. D. 54. Proveniens: Dansk privatsamling.
A. W. Boesen (f. Vigerslev 1812, d. Bologna 1857) Udsigt til Vejle og Vejle Fjord. I forgrunden flere landarbejdere på markerne, i baggrunden kuperet landskab. Sign. monogram. Olie på lærred. 67×98. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 899, 2020 nr. 29 afbildet side 52.
BUDT 17000,- DKK
1840. Brev fra Helsingør 15.2 , via Altona 18.2.40 til Aberdeen, Scotland. Ank.stpl. 22 FE 1840. Godt enringsstempel HELSINGÖR 1840 15/2 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Stor Betonhammer, Kango, type KV900, i transportkasse
6 stk. håndklædestænger, Geesa længde 30 cm MESSING
Står i 6800 Varde. Stor samling af Anders And & co, m.m. Mange bøger. Årgange er fra 1957 og frem. Brugt og har diverse brugsspor. Oprydning fra bo. MOMSFRI