Lukker 05/12-2024 19:00:00
Topnøglesæt 172 dele i praktisk kuffert. Ubrugt
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Märke: Kobelco Modell: SK18-1E År: 2020 Chassinummer: M3391 Drifttimmar: 639h Motoreffekt: 9,5kW Vikt: 1950kg Fäste: S30 CE-märkt Utrustning: - Schaktblad - Breddningsbara larver - Steelwristfäste med tilt - Arbetsbelysning - Svängbar bom - 1st servicekit medföljer Redskap: - Planeringsskopa: Engcon År: 2020 Volym: 90liter - Grävskopa: BM Volym: 55liter - Kabelskopa Engcon Volym: 35liter - Tjälkrok: BM Reparationer: Inga reparationer genomfört. Skick: Begagnad, inga kända fel. Service: Service genomfört i egen regi. Senaste service genomfört vid 500h. Service genomfört tre gånger sedan maskinen var ny.
BATO VÆRKTØJ, Skruetrækker/Bitsæt sæt, Topnøglesæt samt tangsæt.
Ubekendt maler, 19. årh.s begyndelse Titusbuen med udsigt til Kapitol. Pen og vandfarve på papir. Usigneret. Lysmål 103×65,5. Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 283, 1941 nr. 252.
Romerske kejserdømme, Didius Julianus, 193, Denar, Rom, CONCORD MILIT, 2,80 g, RIC 1, RSC 2 - sjælden Ex. Professor Niels Hannestad. Samleretiket medfølger.
VW touran 2.0 TDi Årgang 2006 Km 381623 Automat gear Soltag Elruder & spejle. C - lås Sort læder sæder. 170 Hk. Der er noget rust i skærme & paneler. Melder fejl på partikelfilter. Sælges uden nummerplader, reg. attest medfølger.
4 stk transport boxe på hjul. ( 1 hjul mangler ) Måler H 95 B 360 cm.
Står i 6800 Varde. Diverse værktøj. Metal kap/gerringssav, topnøglesæt, skruetvinger, fedtsprøjte, hammer, save, kiler, m.m. Mange dele. Brugt, men pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
"Sølv" 3armet lysestager 24cm. 15 stk.
Flott beltelift fra Imer til salgs for utleiefirma, har vært lite brukt og behovene er endret i selskapet. Drives på bensin eller 230v Den er sertifisert fram til 06.2025 Bensinmototren starter og går, men trenger nok bytte av luftfilter (soter litt) Noen malingsmerker på kurven Liten skade på stigen Ellers helt strøken 2022 model For mer info se PDF eller manual her: https://www.imerusa.com/uploads/1/2/6/2/126204803/im_r13_t_usa_ansi_r00-s.pdf
Frontskovl fra en JCB læsser 6-7 tons. Hæftet er skåret af, så der kan svejses på det. Tænder ser fine ud. ABC JCB Frontskovl - Tæt på mindsteprisen.
Rubin- og diamantarmbånd af 18 kt. guld og hvidguld, prydet med talrige facetslebne rubiner på i alt ca. 1,53 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,53 ct. Farve: H. Klarhed: P. Vægt ca. 11 g. L. 19 cm. 2013. Kopi af forsikringsvurdering fra P. Hertz, 2014, medfølger.