Lukker 03/12-2024 07:25:00
Flot trailer med rampe. Kasse til opbevaring foran. Lorries TMP 35
BUDT 26000,- DKK
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Romerske kejserdømme, Vespasian, 69–79, Antioch, Tetradrakme, år 3 = 70–71, RPC 1972, 14,53 g, korr. Dette eksemplar listet i RPC II side 282 som Schøyen VES 215. Ex. Martin Schøyen (OMG 28/427), Schøyen samleretiket medfølger; ex. Jerusalem 1978.
Kalendergave lot, butikspris på ca. 436kr. Farver/modeller kan variere.
720 stk 2i1 scratch og maleark, A5
Bolt med stjerne M 6 x 16, 250 stk.
Zao Wou-Ki (f. Beijing 1921, d. Nyon, Schweiz 2013) U.T. Sign. Zao Wou-Ki, 1973, 22/95. Litografi i farver. Udgivet af Galerie de France, Paris. Bladstørrelse 56×70. Uindrammet. Litteratur: Jørgen Ågerup: “Zao Wou-Ki: The Graphic Work, A Catalogue Raisonné 1937–1995”, nr. 240. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Signeret Seirafian Isfahan tæppe, Persien/Iran. Detaljeret medaljondesign på mellemblå bund prydet med slyngede grene, palmetter og rosetter. Knyttet med korkuld på silkekæde. Betegnet: “Made for Seirafian Isfahan Iran”. Ca. 1,1 mio kn. pr. m2. 1950–1960. 236×145 cm. Proveniens: Dansk privatsamling.
12 bts. Château Beychevelle, Saint - Julien. 4. Cru Classé 1990 A (hf/in). Owc.
6 stk Indkøbsvogne + Div. Bordben, hylder m.m.
Tallerkener 27cm. Ca. 78 stk
NB! Kun været i brug 1 gang! - Ø 50 mm skifte. - Ø 25 cm. valse. - Bjælke dimension 21 x 7,5 cm. Engcon GRB2000V2-Hydrema-Ext - Afretter med valse
BUDT 17250,- DKK
I. L. Jensen, skole, 19. årh. Lyserøde roser i en glasvase. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 38×28. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 467, 1984 nr. 917.
SEDEN. Stjernestempel på brevkort med frankering 5 øre Chr. 9. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×