Lukker 03/12-2024 07:32:00
Fin lille minigraver. Meget få timer. Arbejdslys. 2 spee Takeuchi TB210 R - minigraver
BUDT 60500,- DKK
Afhentes: Zone 1 Nordjylland (via Google Maps)
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “JH 570”. Spisebord med plade af teak, stel af eg med beslag af messing. Formgivet 1951. Udført ca. 1960'erne hos snedkermester Johannes Hansen. H. 73. L. 180. B. 100. Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet, 1951. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 3, s. 174–175.
BUDT 14500,- DKK
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004) Kompositioner. Alle sign. Ejler Bille, VI/XXX. Fem serigrafier i farver. 58×76 og 70,5×57. (5) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
6 stk Betonklodser à ca. 500 kg, alle med løfteøje
Esben Hanefelt Kristensen (f. 1952) “Fruen af søen”. Sign. monogram 2002; med titel, sign. og datering på bagsiden. Olie på plade. 54×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Minigraver Crawler Excavator . Maskinen starter og kører. Demo maskine! Maskinen er fra 2021 -04 og har kun gået 232 Timer. Der medfølger 3 stk. skovle til maskinen. 0,20 - 0,40- samt planer 0,80 Cm. skovle. Maskinen er ikke brugt meget og fremstår som forholdsvid ny maskine. Ideel maskine for hobbymanden eller mindre entreprenør.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Mercedes 240 Mercedes 240 GD
BUDT 77500,- DKK
Alliance diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige princess-cut diamanter på i alt ca. 2.40 ct. Farve: G-H. Klarhed; VS-SI. Vægt ca. 4,5 g. B. 4 mm. Str. 52. Paris, cirka 2016. Smykkevurdering fra Ruben Svart medfølger. Anslået forsikringsvurdering DKK 47.900,-
1 bt. Chambertin Clos de Bèze Grand Cru, Domaine Duroche 2019 A (hf/in).
1 bt. Château Lafite Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2018 A (hf/in).
LED LYGTE. 300 WATT LED lygte til bil eller maskine. Med 100 stk. 3 watt Philips LED chip. 9 - 30 volt. Ubrugt.
Realisation. Stort parti på 21 kasser og 6 skuffer med bl.a. bedre lagerparti Danmark og Norge og mange bundter og kartoteker mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×