Lukker 03/12-2024 07:34:00
Meget velholdt minigraver. Ekstra arbejdslys 2 speed funkti Hitachi ZX18-3 CLR - Minigravemaskine / mini excavator 1,8 ton
BUDT 60500,- DKK
Afhentes: Zone 1 Nordjylland (via Google Maps)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Hitachi Hitachi ZX250 LC-5B - 26 ton - GPS Trimple CB Hitachi Hitachi ZX250 LC-5B - 26 ton - GPS Trimple CB460
BUDT 173000,- DKK
Fristaden Christiania, 1 Fed 1988 “Bogart”, Br., Sieg 4.1 Denne mønt samt sølvmønten, Sieg 4.2, er de mest sjældne typer af FED-mønter, der er præget.
Jeppe Hagedorn-Olsen (f. København 1929, d. 2011) Uden titel. Begge sign. Jeppe Hagedorn-Olsen. To relieffer af lertøj. 45×35 og 43×34. (2) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Italien, Venedig, Antonio Venier, 1382–1400, Grosso, Paolucci 3,
220 mm. graveskovl, RF S30/180 + 520 mm. graveskovl, RF S30/180 + 750 mm. graveskovl + skovlestativ
Overførselsanhænger med 3-vejs tip. Containerlad medfølger ikke og afmonteres inden afhentnin MTDK P324
BUDT 17000,- DKK
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 15 “Spyd i hovedet” og pos 54–55 parstykke med diverse små streger. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Slagnøgle ubrugt
Frode Holm Dækketøjsskab af teak med profileret front og sider. Stel med tilspidsende ben. Front med to låger. Indvendigt med hylder. Udført for Illums Bolighus. H. 125. 112. D. 38.
2 bts. Château Grand Puy Lacoste, Pauillac. 5. Cru Classé 2005
Asea elektrisk spil. Løft 5 ton Tidligere monteret på travers kran. Wire længde 5 meter.
5 armet lysestage 62cm høj + hvid svane + 31 stk isasietter + 12 stk glasvase 24cm h. + 6 stk glasvase 28cm h. + 19 stk runde glasvaser 19cm h. 65 stk fyrfadsstager + 0ca. 19stk lyse/fyrfadsstager