Lukker 03/12-2024 08:04:00
Sorteringsgrab og riste-skovl er fra 2018 200cm skovl er fra 2012, men har fået pakket hydraulik stempel og fået nye skær i 2019. Ny monitor. 2 styk nye batterier. Ny klimakontrol. Nye bøsninger i stik og bom. JCB JZ235 LC - 25 ton - Video!
BUDT 152000,- DKK
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Maskinen kører OK, men trænger til nye kæder og trækhjul i undervogne Fiat-Hitachi EX285 LC - 29 ton
BUDT 75000,- DKK
Samling schlesiske/böhmiske vinglas med længdefacetteret let konisk cuppa og forgyldt mundrand, balusterformet stilk på rundt fodstykke. 18/19. årh. Variende højder 15–16 cm. (24) Proveniens: Dansk privatsamling
Funktionsdygtig. Starter og kører. 102 HK (75 kw) Teknisk Totalvægt: 2800 kg Totalvægt: 2800 kg Køreklar vægt 1988 kg (Minimum) Vogntogsvægt 4900 kg Vægt af påhængskøretøj: 2500 kg (Med bremser) 750 kg (Uden bremser) Diesel Euronorm: Euro VI Partikelfilter: Ja Seneste syn: 12-07-2023 (Godkendt) Bilen bliver tømt inden afhentning. Bemærk! Sælges kun til export!! Reg attest medfølger.
Rawlplugs 10 x 60 mm, 500 stk.
Står i 6261 Bredebro. Ægte tæppe med frynser - i flotte bordeaux nuancer. Det måler 205 x 102 cm. Brugt, men ok stand. MOMSFRI
Vaskemaskine til fødevarer industrien for diverse maskiner/tilbehør/kasser m.m. Funktionel ved sidste anvendelse. Maskinen har stået uvirksom et stykke tid!
FORSØGSNUMMERSTEMPEL 1. Flot aftryk med 3 ringe og den 4. med PUKTERET RING på 8 øre, 1875. Lidt små fejl. Attest Lars Jørgensen. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ljungby L 14 - 18 Ljungby L 14 - 18 ton
BUDT 137000,- DKK
3 stk Rulleborde med 2 hylder 94 x 60 cm H 87 cm
Juletræ med pynt
Driftsklar 180 cm kip-skovl og 50 cm grave-skovl - begge skovle er med S60 skift JST Kipskovl 180 cm S60 skifte - Plus 50 cm skovl / shovel
BUDT 3500,- DKK
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) En tallerken og fad af lertøj, tallerken modelleret med svejfet kant. Dekoreret med blåglaseret dekor på lysegrå base. Tallerken sign. Bjørn 92. Tallerken: B. 29,5. L. 32,5. Fad: Diam. 36. (2)