Lukker 10/12-2024 19:46:00
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) En tallerken og fad af lertøj, tallerken modelleret med svejfet kant. Dekoreret med blåglaseret dekor på lysegrå base. Tallerken sign. Bjørn 92. Tallerken: B. 29,5. L. 32,5. Fad: Diam. 36. (2)
19 stk. stå borde, Ø 80 cm. Godt brugt med skrammer og rust.
Med 1 meter bredde dæk - og med stor bag-klap! Doosan DA 30 - Dæk 1000/50R25 / Tyres 1000/50R25 !
BUDT 645500,- DKK
1 bt. Clos Vougeot Grand Cru, Domaine Coquard Loison-Fleurot 2020 A (hf/in).
BUDT 1250,- DKK
50 stk Ølglas på fod - 48 cl. + 2 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
Funktionsdygtig. Forøger vandtryk på 16bar. Motor: Honda gx390 13hk
Står i 6780 Skærbæk. Diverse seletøj til hestvogns kørsel, enkelte bid, tøjler, hovedtøj mm. Brugte og stand ukendt. Fra dødsbo. MOMSFRI
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv, forskærerkniv, brødkniv, urtekniv og universalkniv. Knivblad 9 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter af rød sandeltræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Georg Jensen Labradoritvedhæng af sterlingsølv prydet med cabochon labradorit. Halskæde af sterlingsølv medfølger Vedhæng inkl. øsken L. 3 cm. L. 44 cm. Årssmykke 1997. Georg Jensen efter 1945. (2) Æske medfølger.
Uffe Christoffersen (f. Hellerup 1947) Tigerhoved. Sign. Uffe Christoffersen 84. Akvarel og gouache på papir. Bladstørrelse 63×76. Proveniens: Galerie Edeling, København. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Plastik-svejser til at svejse plastikrør - har stregkodelæser og er kallibreret i år 2020. Strømbehov: 230V / 16 A / 50Hz. PS: Opbevaringskasse medfølger. Widos ESI-2000 - Plastik-svejser / Plastic Welder - 230V / 16 A / 50Hz
1852. Brev fra København, via Hamburg til Bordeaux. Stemplet “NACH ABGANG DER POST” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×