Lukker 03/12-2024 11:10:00
Selges på vegne av et transportselskap. - Neste EU-kontroll 10 mars 2025 - Termo - Full sideåpning - Bakløft er deffekt ikke brukt av selger siste 3år. - vært i daglig drift frem til 26.November 2024.
Afhentes: 1407 Vinterbro, Norway (via Google Maps)
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920) Sejlskibet “Rolf” ud for Helsingørs Kyst med Kronborg i baggrunden. Sign. 28. Juni 78 Chr. B. Olie på lærred. 17×41.
Herman Vedel (f. København 1875, d. sst. 1948) Interiør med rygvendt kvinde, der læser. Sign. monogram. Olie på lærred. 61×85. Uindrammet.
Står i 6800 Varde. Trofæ plader, mange stk. Mindst 30. Forskellige str. Største måler : 42 cm. Mindste måler Ø 11 cm. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Lang transporter med den store 174 hk motor og automatgear som skifter fint. Der skal laves rust før den kan godkendes igen. Mandskabsvogn med dobbelt kabine. VW Transporter 2,5 Tdi - Dobbelt kabine!
Anton Rooskens (f. Griendtsveen 1906, d. Amsterdam 1976) “Figures in landscape”, 1972, No. 483. Sign. Rooskens 72 samt sign. på bagsiden med titel. Olie på lærred. 81×65. Proveniens: Court Gallery, København. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet fra ovennævnte i 1972. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
4 bts. Château Léoville Poyferré, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2005 A (hf/in). 2 bts. Château Léoville Poyferré, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2004 A (hf/in). Total 6 bts. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Står i 6740 Bramming. Stikkontaktrammer i grå og sort. Enkelte blænddæksler mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Kinesisk Shiwan figur i form af Guanyin siddende på klippe med barn på skødet, dekoreret med grøn og blå glasur. 18. årh. H. 26 cm.
Kokkekniv, 21 cm knivblad, udført i 3-lags VG-10 stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugt i gaveæske
Låsestænger medfølge Alliance 650/65 R 38 - 2 styk
BUDT 3100,- DKK