Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d.

Lukker 10/12-2024 18:34:00

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) “Pour la forme. Ebauche d'une méthodologie des arts”, 1958. Usign. 1. edition. Udgivet af L'Internationale Situationniste, Paris. Litografisk omslag. 27,5×22.