Lukker 10/12-2024 19:35:00
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009) Sæt på otte armstole af riopalisander. Sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model 431. Udført og mærket hos Sibast Furniture. (8) CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
ubrugt motor 5,5KW
Royal Swiss bestiksæt, 24 dele. Ubrugt og i original kuffert. + MOMS
1 bt. Château Pichon Longueville Comtesse, Pauillac. 2. Cru Classé 1990 A (hf/in). 2 bts. Château Pichon Longueville Baron, Pauillac. 2. Cru Classé 1993 A (hf/in). 1 bt. Les Forts De Latour, Chateau Latour, Pauillac 1994 A (hf/in). 1 bt. Château Grand Puy Lacoste, Pauillac. 5. Cru Classé 1983 A/B (ts). 1 bt. Château Batailley, Pauillac. 5. Cru Classé 1992 A-A/B (bn). Total 6 bts.
6 stk Transformere indput 230v, output 55-055, nye i kasser
12 bts. Caillou Blanc de Chateau Talbot, Bordeaux Blanc 2017 A (hf/in). Owc.
Nils Erik Gjerdevik (f. Oslo 1962, d. København 2016) Komposition, 1995–96. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 80×130. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kinesisk vase af porcelæn dekoreret med 'peach-bloom' glasur. I bunden Chenghua mærke i dobbelt cirkelslag, men 20. årh. H. 22 cm.
Ca. 140 stk Denim-veste, damemodeller str. XXS - M - XL - 2XL - 3XL
BUDT 9250,- DKK
Frederik V, 4 skilling 1764, H 39, skilling 1763, H 37B, 1/2 skilling 1755, H 40A, Christian VII, skilling 1771 (14 stk.), 1/2 skilling 1771 (3), samt en borgerkrigsmønt og Slesvig, 1/16 rigsdaler 1649, Lange 349, i alt 22 stk.
Kongskilde 4meter dybdeharve Funktionsdygtig. 16 tands. Nyere tænder: kørt ca 20 timer. Arbejdsbredde: 4 meter A ophæng
6 bts. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1996 A-A/B (bn). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
BUDT 15500,- DKK