Lukker 10/12-2024 19:44:00
Gerard van den Berg (f. 1947, Hollandsk designer) “Loge”. Et par lænestole med tilhørende skamler, betrukket med patineret brunt skind. Udført og mærket hos Montis. (4)
1907. Fr. VIII, 5 øre, grøn. Parstykke med variant “FARVELØS PLET”. Sjældent. Attest Møller [ 54y ] [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
stor oliemotor med ophæng
Jonas Heiska (f. 1873, d. 1937) Flodløb. Sign. J. Heiska 23. Akvarel på papir. Lysmål 34×27.
Står i 6780 Skærbæk. Ponyvogn af ældre dato. Dæk er flade. Fra dødsbo. MOMSFRI
2 stk Lagervogne med luftgummi hjul, ladmål L 125 B 65 cm
Rigsbankdaler 1814, Christiania, No. 186910 a, Sieg 6, NP A74, Pick A12 - pænt eksemplar for denne ualmindelige type
Tjeneste. 1871–1923. Godt parti med god lagerbog, mængder af supplerende mærker i kuverter og Henry Regelings bog fra 1999 [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
17 visninger
Buskrydder med benzinmotor, 3 i 1, med hækklipper, græstrimmer, skæreskive, ubrugt
Et par manchetknapper af 18 kt. guld. Vægt ca. 16 g. Diam. 1,9 cm. (2)
Stowa Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Forsølvet skive med gyldne indeks og visere. Støvkapsel af metal. Ø 51 mm. Uret vejer ca. 83 g. 1950–60'erne. Læderlomme medfølger.
26 stk Små fine kopper med underkop