Martin Kaalund-Jørgensen (f.

Lukker 10/12-2024 20:14:00

Martin Kaalund-Jørgensen (f. Lime, Nørup Sogn 1889, d. København 1952) Solnedgang over havet. Sign. M. Kaalund. J 43. Olie på lærred. 49×68.