Lukker 10/12-2024 21:11:00
Kai Kristiansen (f. 1929) Et sæt på seks armstole med stel af palisander. Sæde og vipperyg betrukket med sort skind. Model 42. Udført hos Schou Andersen. (6)
Står i 6630 Rødding. 10 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 2.500,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
100 stk. kop m/under + 100 stk kagetallerkener
Arnold Krog (f. Frederiksværk 1856, d. Tisvilde 1931) “Musselmalet Helblonde”. Vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. 1124. Royal Copenhagen, 1898–1923. H. 20 cm.
Samling af diverse tokens, spillemærker, poletter, medaljer og 1, 2, 5 og 10 øre mønter m.m., i alt mere end 450 stk.
PROJEKTØR, 2 stk. 50 watt LED Projektør, vandtæt. Ubrugt.
Omega Genève af stål. Mekanisk værk med manuelt optræk og datovisning. Sort rem med C-spænde af stål. Ø 35 mm. 1960'erne. Omega-æske medfølger.
To orientalske tæpper. Keshan, Persien. 130×210. Samt Tekke chuwal, Turkmenien. 84×149. Begge 20. årh.s midte.(2)
Portvinsglas 6,5cl. 147 stk. i opvaskebakker
12 bts. Château Pichon Longueville Baron, Pauillac. 2. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc.
BUDT 10500,- DKK
Dansk snedkermester Høj skænk af Cuba mahogni. Front med fire døre og otte skuffer, samt messing greb. Invendigt med skuffer og opbevaring. Udført 1930érne. H. 119. L. 184. D. 55.
Professionelt kokkeknivssæt, 9 dele i opbevaringstaske. Ubrugt
- Bemærk - der mangler nogle fjedertænder / gåsefødder. Kongskilde 4 m - Vibro Flex gåsefødder