Lukker 08/12-2024 18:39:00
Postkort. Jernbane station Flekkefjord og Föslöf (Sverige) postkort i helt perfekt stand. Den fra Sverige er brugt. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Omega Constellation af stål, ref. 15723000. Quartz værk. 2001. Omega lænke af stål, omkreds ca. 17,5 cm. Ø 25 mm. Serviceret hos Ole Mathiesen i marts 2024. Her blev lænken desuden totalrenoveret. Omega-æske, manual og certifikat fra 2001 medfølger.
3 CO2 svejsekabler
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927) “Article suivis”. Sign. Alechinsky, 1978, 20/75. Akvatinte radering i farver. Bladstørrelse 57×76. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
10 kr 1944 AF, AJ, AS, BL, BÆ, CA, CJ (2 stk.), Sieg 120, Pick 36, i alt 8 stk.
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) “Portret van Ermin de Vries”. Sign. Appel Amsterdam nov. 65. Gouache på papir. Lysmål 46×63. Provenance: Privatsamling, Holland. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 24000,- DKK
Gucci Rygsæk af sort læder med gyldne beslag, bambushank, to justerbare stropper, en udvendig forlomme, et rum med snorelukning, en indvendig lynlås lomme og sort stof for. H. 25 x B. 22 x D. 8 cm.
Olie/diesel pumpe. 12 Volt, 60 watt. 1500 liter/time. Ubrugt
Smaragd- og diamantring af 14 kt. guld og hvidguld prydet med talrige facetslebne smaragder og talrige enkeltslebne diamanter. Vægt ca. 14,5 g. B. 18 mm. Str. 53. Test viser 17 kt. guld.
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)