Lukker 04/12-2024 06:59:00
- Propel: 2 bladet træ DWG 60" - Type certificering : KSAK typint UL B-33 - Maksimal startmasse : 450 kg. - Maksimal nyttelast : 188,6 kg. ABC Jabiru UL-450
BUDT 59000,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Wasco Party cooler, Tøndekøler 50 liter, med kurv, 220 - 240V
Tróndur Patursson (f. Kirkjubø, Færøerne 1944) Glasfugl. Usign. Bemalet glas. 59×139. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Dronning Margrethe II gravør tegning nummer 485 ud af oplaget på 500. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
En stor Adams 5-skudsrevolver nr. 33079 i kaliber ca. 12,5 mm. fremstillet af London Arms Company omkring 1860 og senere konverteret til patroner. Krydsfilet greb i træ. Rammens højre side mærket ADAMS PATENT NO 3887 samt løbenummer i produktionen 33079. Piben er ca. 18,5 cm. lang mærket L. A. C. i enkelt linje for London Arms Company samt prøvestempler. Revolveren er ændret til patroer ved at save den bagerste del af cylinderen af og erstatte den med et løst gennemboret stykke. Hanen er ændret og den oprindelige “rammer” er fjernet, men skruen til den er stadig på venstre side. (1)
Gadekoste med skaft 10 stk.
Køkkenknivsæt udført i VG-10 stål. Kokkekniv, santokukniv, nakirikniv og utilytykniv. Knivblad 12-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ironwood. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto, leveres uden skærebræt.
Fremviser lærred 100" med elektrisk motor,220V. Ubrugt.
3 stk Strækfilm dispenser 45 - 50 cm
4 stk fiskestænger med hjul, mrk. Mitchell L. 210 cm. Ubrugt
Diamantvedhæng af 18 kt. guld i form af kors prydet med talrige diamanter på i alt ca. 1.02 ct. Farve: H. Klarhed: VVS. Vægt ca. 1,5 g. B. 15 mm. L. 21 mm.
Danmark mv. Indstiksbog på 16 sider med bedre mærker og sæt. Desuden noget Grønland med bl.a. en del øvre marginal blokke. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 1250,- DKK
Ingen beskrivelse