Lukker 04/12-2024 07:53:00
Brugt til flaske og dåse sorterin ABC JTT C200
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Savannah” røgkvartshalskæde af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet røgkvarts. Georg Jensen efter 1945. Design Vivianna Torun Bülow-Hübe. Vedhæng L. 6,2 cm. L. 98 cm.
5 bts. Château Fourcas-Hosten, Listrac-Medoc 1933 B (ts/us). 2 bts. Château Fourcas-Hosten, Listrac-Medoc 1929 B (ts/us). One bottle D (mls). Total 7 bts. Sourced from a temperature controlled cellar
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, nakirikniv, universalkniv samt chopper. Knivblad 13 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
FREDERICIA-AALBOBG. Bureaustempel (med stavefejl) på brev og brevkort [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
16 visninger
Russisk ikon med fremstilling af “Frelseren Uberørt af Hænder”. Tempera på træpanel. 19. årh. 53×46 cm.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Kongskilde SP5 Kongskilde SP5000
BUDT 20000,- DKK
Brugt en gang. Hydraulisk svingbar. Gummiskær. DK-TEC 240
Anton Thorenfeld (f. Svendborg 1839, d. København 1907) En grusvej omkranset af buske. Sign. monogram. Olie på lærred. 22×30.
288 par montagehandsker, Thor Flex i str. 84 par 8 - 120 par 9 - 84 par 11 (ubrugt)
Lykønsknings kort i salgs display. 2 kasser a 180 stk ca
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv og universalkniv. Knivblad 13 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Stor foderbøre, 80 x 100 cm børe på galv. Stel, store hjul