Lukker 04/12-2024 08:14:00
- Den er næsten som ny da den altid har stået indenfor i en ha ABC Gennemgangs badevogn
BUDT 17000,- DKK
Ida Peterson (f. 1822, d. 1849) Roser, forglemmigej og kornblomster i en glasvase. Sign. I. P. 1845. Olie på papir monteret på træ. 22×18. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2123, 2021 nr. 284.
1905. Chr. IX, 5 øre, variant “PLET BAG ØJE”. Stemplet eksemplar. [ 52 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
10 sæt Køkkegrej-/redskaber hver med 6 dele
Martinus Rørbye (f. Drammen 1803, d. København 1848) Landskab med en mand, der tager et hvil ved en sø. Usigneret. Dateret den 31 maj 1833. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 20×25.
72 ruller gaffa-tape, Nashua á 48 mm. x 55 meter x 228 UM (ubrugt)
3 stk. ældre malerier, billeder. Brugt MOMSFRI
Ubekendt kunstner Uden titel. Usigneret. Fotografisk print. Lysmål 68×99.
Hitachi/hikoki lygter 18 v 2 stk og 1x 9,6-12 volt uden batteri og lader.
ubrugt 2" rustfri tankvognskobling
Norge, Frederik III, 2 mark 1661, NMD 161D, H 67G
Bestik model Bornholm, Ca. 375 stk Knive, 360 stk Gafler samt 360 stk Spiseske
7 stk Vægure med Termometer og hygrometer Ø36 cm