Lukker 04/12-2024 08:32:00
Har 2 nye dæk, ny træk stan SH Kroghejs anhænger
BUDT 23000,- DKK
Koralhalskæde i forløb prydet med talrige hvide koral perler og lås af 14 kt. guld. Perlediam. ca. 3–10 mm. L. ca. 70 cm.
Ubekendt maler, 19. årh. Portræt af en ung mand. Usigneret. Olie på lærred. 32×27. Proveniens: ABR auktion 336, 1975 nr. 187.
2 bts. Mg. “Quinta do Vau” Vintage Port, Sandeman 1997 1 bt. Mg. Port 1987 LBV Conde de Monsul. Total 3 bts.
3 bts. Les Forts De Latour, Chateau Latour, Pauillac 1993 A-A/B (bn). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Velholdt tipvogn med kornsider. Aftiphøjde 180 cm. Store hjul. Korntæ Baastrup 7 T - Halv-højtip
BUDT 15250,- DKK
ATV 110 CC Farve blå. Benzin, med for og baglygter, 7 tommer hjul, siddehøjde på ca. 57 cm. Motoren er luftkølet 4-takt med elektrisk start. Vi anbefaler skift af motoroile inden opstart. Ubrugt i kasse.
Danmark. Parti LUXUS-stempler m.v. opsat i små indstiksbøger [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bestik Rustfri stål m. Soet skaft 12 stk Knive, gafler, spiseskeer, teskeer, salatsæt, kartoffelske og sovseske
Peridot- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med oval facetslebet peridot omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt 1.20 ct. Farve: F-H. Klarhed: VVS-SI. Vægt ca. 30 g. Str. ca. 52.
Mauritanien. 1967. Træer. Sæt UTAKKEDE PRØVETRYK med 5 forskellige farver af hver værdi. I alt 25 mærker [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Electrolux Professionel Opvaskemaskine EcoTemp 12, + Afkalker RO51, Rustfri stålbord 210 x 65 cm + Rustfri stålvask 250 x 65 cm + Håndbruser armatur samt div. Vaskebakker m.m.
Skeletur monteret i metal “tårn” med forgyldte visere. 20. årh. H. ca. 205 cm.