Lukker 11/12-2024 10:30:00
Funktionsdygtig. Virker som den skal. 8 tons. Se video billede 2.
Afhentes: TS - 8643 Ans, Denmark (via Google Maps)
MAN TGL 220 Rep objekt / delebil selges for kunde, Lastebilen var i god stand før kunde demonterte hytta, så alt fungerer var sist Eu-godkjent den 24.09.24. Alt det mekaniske fungerer. Motor, drivverk, girkasse, hjul osv er bra stand. Her kan man montere ny hytte og ba lastebil i mange år. Har gått hos Wittusen og Jensen AS kjørt pappesker.
Tre Staffordshire emalje tedåser, prydede med pastoraler i purpur, to med runde låg en med hængslet låg, montering af forgyldt metal, ca. 1770. H. 8,5 cm B. 9 cm D. 5 cm. (3)
10st växelriktare Sungrow 15kW 1st Sungrow 12kW 1st Growat 12kW 1st Goodwe 17kW 1st Sungrow 40kW 1st Growat 25kW 2st Goodwe 10kW 1st Growat 8kW 1st Huaweie 17kW 1st Nya aldrig använda i kartong
Frederik IV, Reformationsfesten, 1717, Peter Berg (med signatur), G 310, JS 627, Whiting 166, MEM 12.128, Ag, 43 mm, 32,15 g, monteret med nål
BUDT 370,- DKK
Wifredo Lam (f. Sagua-la-Grande 1902, d. Paris 1982) Uden titel. Sign. monogram, St. Gallen 78. Pastel på papir. Bladstørrelse 42×29,5. Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Man TGX 26.580 selges for kunde. Tippbilen har vært i firmaets eie siden ny. Den er godt velholdt og alt funker som det skal pr dags dato. Bilen har under drift gått på serviceavtalen supercomfort hos man. Objektet selges pga innkjøp av ny tippbil. Iforhold til kilometer stand så er objektet i utmerket stand. Det er også ingen rust på ramme og førerhus.
10 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Det gyldne æg”. Hvilestol med vippebeslag, stjernefod og stamme af massiv håndpoleret bronze. Front betrukket med chokoladebrunt skind og bagside med chokoladebrunt ruskind. Model 3316. Udført og mærket hos Fritz Hansen. Udført i begrænset oplag på 999 stole i forbindelse med “Æggets” 50-års jubilæum. Hver stol er individuelt nummereret, denne 531/999. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 30000,- DKK
96 stk Glasstager Fyrfad 5 cm
50 stk div. retro metal-skilte, ass. af 50 modeller. Måler fra 13cm til 51cm
Stor fjernstyret bil. Æsken måler ca. 41cm, bilen er i størrelsesforhold 1:12
Rolex Datejust af stål, Ref. 16220. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 3135. Jubilee lænke af stål, omkreds ca. 18 cm. Ø 36 mm. 1988
BUDT 16500,- DKK