Lukker 12/12-2024 09:00:00
Ingen beskrivelse
Afhentes: CT - 8762 Flemming, Denmark (via Google Maps)
2 enheder. trækkrog med en kugle og 1 trækkrog med 3 kuglekr Case Puma 230 - 2 styk trækkroge
BUDT 5250,- DKK
Gulvvasker Karcher BR 530 XL, 230v, stand ukendt
10 kr 1944 AF, AJ, AS, BL, BÆ, CA, CJ (2 stk.), Sieg 120, Pick 36, i alt 8 stk.
Hele Verden. Fyldigt parti i 4 flyttekasser fra realisation med større antal samlinger og album samt meget andet bl.a. ældre kartotek oversø. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Esben Hanefelt Kristensen (f. 1952) “Fruen af søen”. Sign. monogram 2002; med titel, sign. og datering på bagsiden. Olie på plade. 54×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
England, frimurermedaille, 1914–1918, Bro. M.H. Brown, nr. 2916, Ag u. bånd - stemplet A.G.W. på reversen Grand Lodge of England, den engelske Loges styrende organ, besluttede at tilbyde Frimurerer denne sølvmedalje til en pris, der var en donation til at betale den store Queen Station bygning. Det er ikke en sejrsmedalje, som det tidligere har været beskrevet, Den er til minde om de faldne soldater og gik til hjælp med at betale for bygningen som et mindesmærke.
Ejner Larsen (f. 1917, d. 1987) Aksel Bender Madsen (f. 1916, d. 2000) Kvadratisk pibe-/spillebord af riopalisander og macassar med messingbeslag. Top med vendbart låg, ene side med skakbræt samt fire rektangulære låger, under hvilke rum beklædt med sort skind og justérbar ruminddeling. Formgivet 1966. Udført ca. 1970'erne hos snedkermester Willy Beck. H. 51,5. L./B. 63. Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1966. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 4, s. 327.
Erindringsmønter, 1958, 1960, 1964 (3 stk.), 1967 (2), 1968, 1972, møntsæt, Den Kgl. Mønt, 1979–1984, 1988, samt 2 kr 1875 (2), 1916, i alt 19 stk.
Armklipper til minitraktor eller redskabsbærer. - Udstyr til afvaskning af kantpæle incl. 1.000 liters vandtank med pumpe medfølger. - Klipper med y-slagler medfølger. NB ! Der kan købes mere udstyr til maskinen (hækkeklipper og kantskærer m.m. Orsi Cut 030 Revers - Armklipper med udstyr
BUDT 11750,- DKK
Sprøjtepistol til 220 volt, 1650 watt. Ubrugt
3 kasser med 6 dele træ legetøj i hver kasse, ubrugt i kasser