Lukker 04/12-2024 17:00:00
25 stk Håndklæder, ubrugte Mål: 95x50 cm
Shotsglas 5,7 cl. Ca. 120 stk.
2 stk. auto-børstesæt + div. støvkoste, skafter, toiletbørster, dispenser m.v. (ubrugt)
Pöttinger Terradisc T8001 Årgang 2022 Kun kørt ca. 1400 ha. 8 meters arbejdsbredde. Slæbeplanke. Fuld Isobusstyret, Pöttinger terminal medfølger. Tandem Cororol valse, kun kørt 1400 ha. Hydraulisk støtteben. Mellem strigle som fanger materialet. Hydrauliske bremser. Antal ruller 64 Rulle diameter 58 cm. Afstand 12,5 cm. Frigang under ramme 75 cm.
1875. 4 øre, 51.tryk. Pladning med 129 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Pæn kvalitet. Der medfølger over 90 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 23 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 13500,- DKK
Danmark. 1851–2011. Samling i 2 Leuchtturm-album med en del skillingsmærker, Tofarvede, bedre Bogtryk osv. I den nyere del ses rigtigt mange pragt/LUX-stempler [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ARBEJDSBORD med udruller stativ.
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Gulvvase af lertøj dekoreret med lys glasur og med indridsede mønstre i relief. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 52. Diam. 24.
TØNDER-HØJER 28.8.21. Buresustempel på brevkort til Langebæk. Pragtkvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×