Lukker 05/12-2024 17:20:00
Realisation. Interessant parti i 2 store kasser med bl.a. god og velfyldt samling Sverige med bedre forsendelser og mange LUX-stempler, fin samling Tyskland med diverse områder, ældre samling danske PR-stempler m.m. Samling danske marginalblokke, noget Frankrig, nogle tomme album osv. osv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti Plastmo Bøjninger, T-stykker Ø95 mm
8 stk. LED IP 65 - 120 cm. staldarmatur UDEN rør. Passer til 2x 120cm. LED rør. Perfekt til stalden, garagen, udehuset, hallen eller hobbyrummet. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
Antikkens Grækenland, Psidia, Selge, Obol, ca. 350–300 f.Kr., 0,83 g, BMC 8, SNG von Aulock 5278 Ex. Professor Niels Hannestad
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957) Landskab med figurer og huse. Signed Jens Søndergaard. Olie på lærred. 31×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv, forskærerkniv, brødkniv, urtekniv og universalkniv. Knivblad 9 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter af rød sandeltræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Snorri Arinbjarnar (f. Reykjavik 1901, d. 1958) Landskab fra Gjábakki. Sign. Snorri Arinbjarnar. Akvarel på papir. Lysmål 33,5×39. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
PALLE med nøgleskab og inspektions kamera.
Bosch Accu multicutter, lygte, 2 stk. skruemaskiner, batterier, oplader, MF
Planche med diverse mærker i **/* kvalitet. De 2 stk. 10 kr. er ubrugte. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957) Stort spise-/mødebord af mahogni opsat på to søjleben med trepasfod, “sko” samt “fødder” af messing. Top med udtræk samt syv tillægsplader af mahogni. Udført 1940–1950'erne hos snedkermester Jacob Kjær. H. 73. B. 130. L. 230/283/336/389/442/495/548/601. (8)