Lukker 06/12-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: XS vejl pris 1999kr , ubrugt
A Chinese huanghuali brush pot, bitong, of cylinder form with a carved base raised on three low feet, and a lipped upper rim. Ming dynasty 16th/17th century. H. 14.5 cm. Provenance: The property of a gentleman.
Gravemaskine Mecalac 6mcr 2 delt bom og drejeled på arm Timer 654 Central smøring Xtra Tilt Hydraulisk hurtigskift Deutz Diesel motor Planerskovl skovl 2 m Pallegafler Skovl 80cm
- Som ny. - Har kun arbejdet meget få timer. - Med gaffel. - Hydraulisk hurtigskifte 40 mm Giant. - Arbejdshydraulik med max. 50 L/Min Pitbull X27-45 CRT - Vægt / weight 2,7 ton
BUDT 220000,- DKK
Demo maskine. - Bemærk kun kørt 93 timer. - Digital display og elektronisk tankmåler. - Stort 54" Klipper med sideudkast. - Hydraulisk servostyring og hydraulisk løft af klippedæk. - Kawasaki Twin moto John Deere X370 54"
BUDT 31000,- DKK
VÆRKSTEDSVOGN, BLIKA, med elevatortavle og skruestik.
Reservedele for ca DKK 30.000 (EURO 4.000) medfølger. Mangler 1 valse (det har ingen betydning for funktionen). Rækkeafstand på 50cm, variabel men er svejset i akslen. 6.000 hektare Holmer T2
BUDT 160000,- DKK
Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986) Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993) Sofabord af massiv palisander med skuffe i ene ende. Hver ende med kehlet kant. Udført og mærket hos France & Søn. 1960'erne. H. 55. L. 75. B. 50.
1 stk Partytelt 9 x 9 meter, med stel i kraftig alu. Profiler, dugen er stærk, vind- og vandtæt, der medfølger certifikat på teltet 7-2025
BUDT 5200,- DKK
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974) Bordlampe af messing, justérbar skærm af sortlakeret metal. Model 6787. Udført hos Kaiser Dell. 1950s. H. 43.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk New Holland / Kobelco E140 CSR - 16 New Holland / Kobelco E140 CSR - 16 ton
BUDT 172000,- DKK
Valdemar Foersom Hegndal (f. Randers 1916) Studie af rygvendt, nøgen kvinde. Sign. V. Foersom Hegndal 71. Kul på papir. Lysmål 83×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
KOLDING-TROLDHEDE. Bureaustempel på 2 fine forsendelser [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×