Lukker 06/12-2024 17:00:00
Ingen beskrivelse
Gulvlampe, The Red Cartel Lampadiare XXL - RØD. Smart gulvlampe med 2 bevægelige dele til højden samt bevægelig skærm. Butikspris ca. 1.999kr (UBRUGT og USAMLET)
Frederik VI, speciedaler 1838 WS, H 26C.
ca. 1850. ESTAFETTEBREV adresseret til “Fyrmesteren paa Skagen”. Påtegnet “K.T. ridende Estafette afgaaet Kl. 8 1/4 Fmd.” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
GRYDESÆT, 8 dele, også til induktion. Gryder: 16cm/2.1L, 18 cm/3L, 20 cm/4L samt 24 cm/6.6L. Ubrugte, inkl. låg.
Svensk eller baltisk rokoko kommode af frugttræ, bombé formet med tre buede skuffer, beslag af bronze, svungen plade af rødlig marmor. 18. årh.s midte. H. 88. B. 112. D. 62.
6 stk Borde 120 x 80 cm
3 bts. ½. Château d'Yquem, Sauternes. 1. Grand Cru Classé 1990 A (hf/in).
Baby Rabbit stol i smuk duegrå farve. Designet så børnene kan læne sig op ad ørene, side omvendt ved at ride på den eller ved at hvile armene på ørene (Siddebilleder er for at vise forskel på str. Dette er den lille.) Den kan både bruges indendørs og udendørs. Lavet af polyethylen, måler 45 x 26 x 53 cm. Sædehøjde 30 cm. Vejer 2 kg. Nypris 820,- kr. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
25 stk Håndklæder, ubrugte Mål: 95x50 cm
Cartier Must de Cartier Tank af forgyldt sterlingsølv, ref. 2415. Quartz værk. Rem af brunt skind med Cartier spænde af forgyldt stål. B. 22 mm. Cartier tekstiletui medfølger.
Kraftigt maskinlad til wirehejs. Stålramper som kan foldes op og bruges som stop. ABC Maskinelad - Kraftige ramper/stopklodser
David Marshall Skulpturel gnistfanger af poleret aluminium og messing. Stempelsigneret D. Marshall. H. inkl. håndtag 75. B. 79. D. 21.