Lukker 06/12-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: 36 vejl pris 1790kr , ubrugt
20 stk Led vokslys med timerfunktion højde 24,5 cm ø2 cm, ubrugte i kasse
Nyt indføringskabel. Cirka 75 meter. Stål kabeltromle medfølge ABC 75 m Kabel - 5 leder
Sønderjysk hovedvandsæg af delvis forgyldt sølv, prydet med røde og en klar flussten, fod med balsamgemme, punslet med initialer og datering 1830. Mester Paul Hansen, 1785–1830. Tønder bymærke. H. 9,5 cm.
Kunst, Bemalet letbeton 2-delt H 92 cm
SKRUESTIK, 150 mm. Med ambolt og drejeskive, 10 kg. Ubrugt
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Tang amperemeter, infarød varmemåler, digital multimeter
Cartier Diamantarmring “Juste un Clou” af 18 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.26 ct. Ref. nr. BGK268. Signeret Cartier. Vægt ca. 33,5 g. Diam. ca. 6 cm. Str 17. Nypris ca. DKK 404.000 DKK.
SOUS-VIDE KAR 8,5 liter totalkapacitet. Med digital display og kabinet i børstet rustfrit stål. Driftskapacitet 6,5 liter, 520 watt. Ubrugt.
2 ens PTO gear ubrugt
Hans Henrik Fischer (f. 1978) “Jonathan”. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 50×40. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Fjerkræplukker , kvalitetsmaskineudstyret med 180 fingre og kan plukke 540kg/timen.Tøndens diameter er 60cm og den er udstyret med vandtilførsel.Egner sig perfekt til lille landbrug, jæger, hobby odrætter osv. Vægt 60kg. Ubrugt.