Lukker 24/11-2024 19:49:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
1 bt. Bourgogne Grande Ordinaire Blanc “Les Echalas”, Bernard Van Berg 2009 A (hf/in).
Komplet gevindskæresæt med 110 dele i praktisk kuffert.
Jens Vilhelm Dahlerup, tilskrevet (f. Norup 1836, d. København 1907) Kunstnerstol af nøddetræ med indlægninger af ibenholt og frugttræ i form af ornamentik og tranedans. Sæde og ryg betrukket med sømbeslået rødt farvet skind. Udført halvdel af det 19. årh. hos Snedkerfirmaet Severin & Andreas Jensen. Proveniens: Carl og Othilia Jacobsen, siden nedarvet i familien. Litteratur: Mirjam Gelfer-Jørgensen [red.]: “Herculanum paa Sjælland”, afb. figur 232, s. 254.
Christian IV, Breddaler (2 speciedaler) u.år, H 64B, S 24, Sieg 119.3, Dav./Sønderg. 533, 58,39 g, den meget sjældne type med initialer HB på rev. - ridser i højre adv. felt og under rytteren på rev., også flere ridser hele kanten rundt
BUDT 27000,- DKK
6 meter , 12 drops, 480 LED lys, mangler transformator i alle kasser. Lys ikke tjekket.
8 dunke Kalk Væk á 5 liter (ubrugt)
KIBÆK. Pænt stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Tysk kunstner, 19. årh. Four portraits of Louise Guillaumo, Alexandrine Guillaumo, Odine Siegfried Vogt og Frederik Siegfried Vogt. Usigneret. Silhuetklip. Lysmål 10×20.
Dewalt bor og stiksavsklinger ubrugt.
Breitling Chronograph af stål og guldbelagt stål. Ref. 81950. Mekanisk værk med automatisk optræk. Rem af blå læder. Ø 39 mm.
Celette Opretterbænk L 340 cm, med afstandsvanger på palle, ellers uden tilbehør.