Lukker 22/11-2024 11:13:00
Afhentes: Teglbækvej 12 - 14 DK-8361 Hasselager (via Google Maps)
Parti div. børster+ vinduesvasker, Nilfisk + moppefremfører m.v. (ubrugt)
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Ting fra den hjemvendte”. Tre kompositioner. Sign. Sven Dalsgaard 1990. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse hver 67×50. (3) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Realisation. Stort parti i 10 flyttekasser fyldt med samlinger, lagerpartier, årsmapper, større kartotek Danmark, miniark i antal samt meget andet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Wiedenmann Combi 5000 Årgang 2007
Parti div. handsker
1863. Ufrankeret postanvisning på 50 rdl. sendt fra Vinderup via Vejle til København 19.10.1863. Kuverten er “indvendigt” dateret “VINDERUP 19,10,63” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 370,- DKK
6 stk Hvide Parasoller Ø 300 cm med plastikfod
Carl V. Meyer (f. Aalborg 1870, d. Frederiksberg 1938) Portræt af en italienerinde. Sign. Carl V. Meyer 1915. Olie på lærred monteret på malepap. 22×19.
42 dunke alu-rens á 5 kg. (ubrugt)
23 dunke flydende tøj-vaskemiddel (ubrugt)
80 CM. grave Skovl. Funktionel ved sidste anvendelse. Speciel fæste.
PANDESÆT med 7 stk. pander i str. 20, 22, 24, 26, 28, 30 og 32 cm. Med keramisk marmor slip let belægning. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugte.