Lukker 15/12-2024 14:54:00
1926. Chr.X, 20 øre, rød. Postsag (Forespørgsel angaaende uanbringelig Forsendelse) fra Hobro 12.11.26 til Postkontoret i Rørbæk. Sjælden forsendelse [ 147 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Island. 1876–2013. God samling i 2 tykke indstiksbøger med bl.a. mange gode Konger og Provisorier samt komplet sæt HOPFLUG ITALIA i ubrugt kvalitet, signeret. Komplet sæt altinget Tjeneste både stemplet og **/* kvalitet osv osv. Bør ses! [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
A Chinese huanghuali miniature vase of mallow-shape with a fluted exterior and a narrow lipped mouth. 18/19th century. H. 12.5 cm Provenance: The property of a gentleman.
Stort parti Teltpløkker, Kraftige modeller 43 stk 78 cm - 103 stk 60 cm - 61 stk 25 cm
Dobbelt glasdør ca. 142x204cm uden karm hvid.
1 bt. Château Haut Brion Blanc, Pessac-Léognan 1995 A (hf/in).
Mål: B: 300 cm
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 32, 40 og ukendt. 3 mærker med “streger i højre værdi cirkel”. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bremse pedal synker, køle slange utæt, ny kobling i år 202 CASE IH 685 XL - 3 ton
BUDT 51500,- DKK
Mål: LxB: 180x100 cm.
240 par montagehandsker, Ox-On Kenwo str. 12 (ubrugt)
Omega Seamaster af guldbelagt stål. Ref. 196 0079. Rem af brun læder. Ø 35,5 mm. Quartz.