Lukker 15/12-2024 15:13:00
1875. 2 skilling, helsagskort, blå. Brugt lokalt i København 10.11.1875 (ØREPERIODEN) [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
20 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1220X2440X15 mm. Ubrugt
Hængelås, 40 stk.
Golfvogn
Parti sandaler, ubrugte
Georg III standur i kasse af mahogni, flankeret med kannelerede kvart- og helsøjler. Urskive af forgyldt messing, timekrans af tin. Bemalet månefase, værk med dato og sekundangivelse. Sign. Kitchen [&] Lloyd, Nantwich. England. 18. årh. H. 228. B. 53. D. 24. På inderside af låge graveret skilt fra 1972.
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med talrige baguette- og brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.09 ct. Farve: F-G. Klarhed: VVS-VS. Samlet vægt ca. 6,5 g. B. 12 mm. L. 3 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Scania P380 med Tischer 8t påbygg, bilen har automat gir, støtteben,brille, 2stk vinsjer, fjernstyring, verktøyskap. må påberegnes noe jobb på bilen.
Mål: B 150 cm x H 160 cm
Kinesisk huanghuali lågæske, rektangulær form. 18. årh. H. 3,5 cm L. 17 cm B. 12 cm. Proveniens: Dansk privatsamling
Står i 6230 Rødekro. Tjep (ST-15/50) og Paslode (S200-316) sømpistoler til luft. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv og universalkniv. Knivblad 13 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto