Lukker 15/12-2024 16:06:00
RYDE. Lap VI. Albumside med 2 fine breve [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Peder Evald Madsen (PEM)´s blå arbejdsjakke og hjemmelavet varme skjold (brugt når han støbte (set på billede)). Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
SOUS-VIDE kar 8,5 liter totalkapacitet. Med digital display og kabinet i børstet rustfrit stål. Driftskapacitet 6,5 liter, 520 watt. Ubrugt
GENERATOR, Midori generator MJ-7999 CS3500. 220V. Ubrugt.
Badeværelsesskab, Dansani Urban vægskab med låge, softclose. Incl 2 glas hylder. Bredde 40 cm, Højde 80 cm, Dybde 19 cm. Skade på front og inde i skabet. Ubrugt.
BUDT 175,- DKK
Fin kompakt traktor fra Ferrari VMS motor med 83 Ferrari Thor 90 AR T 90 ARV
BUDT 30000,- DKK
Et par franske stager af bronze, støbte med karyatider, runde fodstykker med gennembrydninger. Stemplede Barbedienne & Cie. 19. årh.s sidste fjerdedel. H. 26,5 cm. (2)
Ingen beskrivelse
Brusehoved og slange Hansgrohe crometta vario, 2 stk, 2 stråletyper, brusehoved ø 100 mm, bruseslange 1,75 m . Ubrugt
Skrin af sølv, rektangulær form med rundede hjørner, hævet på fire lave fødder, prydet med ciseleringer, lågknop i form af en ørn. Østrig-Ungarn, 19. årh. Vægt 396 g.
BUDT 1850,- DKK
Ubekendt maler, 20. årh. Landskab med huse. Sign. DJ. Olie på lærred. 68×80.
FORSØGSNUMMERSTEMPEL 1. Flot aftryk med 3 ringe og den 4. med PUKTERET RING på 8 øre, 1875. Lidt små fejl. Attest Lars Jørgensen. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×