8 visninger
Lukker 25/11-2024 19:00:00
Beskrivelse:
10 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1500X3000X15 mm. Ubrugt.
BUDT 950,- DKK
Afhentes: Se auktionen (via Google Maps)
Besøg auktionen
Andre interessante genstande
Solitaire diamantring af platin prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.73 ct. Farve: H. Klarhed: IF. Vægt ca. 4 g. B. 7 mm. Str. 55. HRD certifikat nr. 941291701 og æske medfølger.
dage
timer
min
2 visninger
BUDT 0,- DKK
AFSLUTTET
1918. Brevkort fra Aarhus til Ry. Påtrykt “N.P.” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
time
4 visninger
BUDT 55,- DKK
Fjernbetjening til kran virker kun med kabe Dapa S20 - Med HMF kran / with HMF crane
BUDT 17500,- DKK
Diskoteks forstærker 2 x 300 watt med fj. Betj., bluetooth modtager, USB/SD-kort afspiller og 10 bånds equalizer. Kan bruges med 220 volt eller 12 volt. Ubrugt
7 visninger
BUDT 400,- DKK
Isfahan tæppe, Persien. “De fire årstider”, medaljon på lys bund rigt prydet med med blomster, bladværk og plaketter med de fire årstider. Knyttet på silkekæde med konturer og mindre partier med silkeluv. Ca. 1 mio. kn. pr. m2. Ca. år 2000. Sjælden kvadratisk størrelse og sandsynligvis et bestillingsarbejde. B. 407. L. 424.
6 visninger
Fjernstyret robot som kan gå frem og tilbage, danse, spille musik med mere, ubrugt i kasse
3 visninger
1856. Oscar, 2 sk samt 3 stk. 8 sk. på brev med PRAGT-stempler “LAURVIG 18/2–1861” sendt til Frankrig. Desværre kort hjørnetak nordvest på yderste venstre 8 sk. [ 2+5 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 1000,- DKK
3 ruller gavepapir - B: 57 cm. á 150 meter + 3 ruller gavepapir - B: 24 cm. (ubrugt)
BUDT 200,- DKK
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Syveren”. Højdejustérbar kontorstol med stel af forkromet stål, drejefunktion og hjul. Sæde, ryg og armlæn betrukket med sort skind. Model 3217. Formgivet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen.
BUDT 2400,- DKK
1911. Gustaf V, 5 öre, grøn, vm. krone. Postfrisk 80-BLOK. Facit 13.600++ [ 75 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
5 visninger
BUDT 450,- DKK
Frederik V, dukat 1747, H 13, S 8, F 273. Denne ualmindelige rokokodukat, der på reversen viser det danske fort, Christiansborg, på Afrikas guldkyst (nuværende Ghana), udmøntedes på Mønten i Borgergade af Christian Winekes enke, Ingeborg Maria
BUDT 13500,- DKK
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) Parti fra bakkerne ved Næstved en sommerdag. Sign. H. A. Brendekilde. Olie på lærred. 48×71.