Lukker 21/11-2024 19:00:00
Vinkøleskab, mrk. Alpina, 18 L. Med digitalt display og indendigt lys. Ubrugt.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
BUDT 13500,- DKK
Santokukniv, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ebonywood. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
402 flasker trærens, Woody á 750 ml. (ubrugt)
2 sæt Earpads, et sort og et hvidt sæt. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugt
Jean Joseph Chapuis (b. 1765- d. 1864) Empire bænk af mahogni. Stemplet 'CHAPUIS'. 19. årh.s begyndelse. H. 93. L. 154. B. 50. Den belgiske møbelsnedker Jean Joseph Chapuis var uddannet i Paris, hvor han blev en møbelsnedker, senere etablerede sig i sin hjemby på 264 rue de Loxum i Bruxelles.
Nils Kähler (f. 1906, d. 1979) To vaser af lertøj dekoreret med hvid og sort askeglasur. Sign. HAK, største vase desuden sign. Nils. Udført hos Kähler. H. hhv. 15 og 26,5. Diam./B. hhv. 14 og 21,7. (2)
Gallakjole fra ophørt butik str: XL , ubrugt
Ukrainsk paraplyhåndtag af sølv, dekoreret med niello-arbejde. Kyrillisk mestermærke LK, Kyiv 1908–1917, lødighed 84. Vægt 27 g. L. 10,5 cm.
Køletrailer som stadig er i brug. Har en skade på bagdøren, se billeder. Kun ydersiden har taget skade. Dørene lukker og åbner fint. Køleanlæg virker. Krone Refrigerated trailer
BUDT 23750,- DKK
2 stk. Motionsure, rød, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte
"Sølv" 3 armet lysestager 24cm. 15 stk.
6 bts. Champagne “Blanc de Blancs”, Louis Roederer 2017 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1250,- DKK