Lukker 25/11-2024 19:07:00
Dansk Louis XVI chatol med overdel af mahogni. København, 18. årh.s slutning. H. 228. B. 124. D. 58.
BUNKAKNIV, 21 cm knivblad, udført i 110 lags Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Inkl. Skede uført i træ. Ubrugt i gaveæske udført i træ. Modelfoto
12 bts. Le Demoiselle de Sociando-Mallet, 2wine Ch. Sociando-Mallet 2012 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1350,- DKK
Chr. X. Planche med LUX/PRAGT-stemplede mærker. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Strygestål med diamantbelægning. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
16 visninger
VÆRKTØJSKUFFERT, MannesMann, 87 dele.
Kuffert med ca. 60 dele fiskeudstyr - indeholder kroge, blink mm. Smart fiskegrej til mange forskellige typer fiskeri. Super startboks til juniorfiskeren og begynderen. Ubrugt. + MOMS
Otto Færge (, Cabinetmaker, Denmark, 20th century. ) Cirkulært sofabord af delvist hvidmalet eg, med underliggende hylde. Udført hos Otto Færge. 1940'erne. H. 50. Diam. 75. Litteratur: Bygge og Bo, 1946.
Velholdt affaldsneddeler Har været brugt til neddeling af plast og træ. Maskinen kan foldes sammen, og kan flyttes med containerhejs på lastbil. Er løbende vedligeholdt. Magnet bånd til frasortering af metal. Aggregat med tværbånd, til finsortering af materialer medfølge ARJES IMPAKTOR 250 - Affaldsneddeler
BUDT 507500,- DKK
Ca. 10 kg. opvaske tabs, All-In-One (ca. 500 stk.)
“Frugtstellet” frugttallerkner af porcelæn med gennembrudt bort, dekoreret i farver og guld med frugter. 429/3584. Royal Copenhagen. Diam. 22,5 cm. I kasse af teaktræ. (12)
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv og universalkniv. Knivblad 13 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
KRYDERISÆT med 16 kryderiglas og roterende stander. Ubrugt.