Lukker 25/11-2024 19:08:00
Nederlandsk maler, 18. årh. En hyrdedreng med en fløjte. Usigneret. Olie på træ. Lysmål 65×49. Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 364, 1951 nr. 166.
"Sølv" 5armet lysestager 24cm. 10 stk.
Med magne Terex Pegson XR 400 - 1100x650 mm
BUDT 460000,- DKK
lagerreol
Louis Vuitton “Discovery Pochette” af gråt monogram kanvas med sorte læderbesætninger, sølvfarvede beslag, et lynlås rum med en indvendig lomme og sort stof for. H. 24 x B. 34 x D. 1 cm. 2018.
Gallakjole fra ophørt butik str: 40 vejl pris 1200kr , ubrugt
Italisk/etruskisk sortfigureret kantharos med høje båndhanke, dekoreret i sort med pantere og palmetter, hanke med laubærblade. 5. årh. f. Kr. H. 10,5 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet i 2016 fra Stockholms Auktionsverk.
Indlæsning åbning 145 x 90 centimete Hydromann Combi 1
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Schwarzmüller Tip Trai Schwarzmüller Tip Trailer
BUDT 23500,- DKK
1 bt. Château Petrus, Pomerol 1924 C/D (ms/mls).
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965) Et par reoler af cubamahogni med profilerede kanter og tre skabe. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 151. B. 170. D. 30. (2) Nummereret 4504.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) ”Sphere” dobbelt-radet halskæde af sterlingsølv prydet med talrige aquamarin perler og talrige ferskvandskulturperler og hægtelukning. Perlediam. ca. 7–12 mm. L. ca. 110 cm. Designet af Regitze Overgaard. Æske medfølger.