Lukker 25/11-2024 20:34:00
Penselsbæger, bitong, af huanghuali, cylindrisk form, ca. 1900. H. 14 cm Diam. 14 cm.
Carl Johan Bonnesen (f. Aalborg 1868, d. København 1933) Figur af sortbrændt terracotta i form af legende bjørneunger. Sign. Carl J. Bonnesen. Udført hos P. Ipsens Enke, 768. H. 41 cm. L. 60 cm.
13 stk. automatiske sæbedispenser + 13 stk. bordholdere for do + 3 stk. væghængte askebægere (ubrugt)
1 bt. Nuits Saint Georges 1. Cru “Aux Cras”, Domaine Comte Liger-Belair 2015 A (hf/in).
BUDT 3900,- DKK
Bato tænger, borsæt, skruetrækkersæt, nødlamper med holder, hobbyknive.
2 stk. ovne til indbygning Siemens. Ikke afprøvet.
1 bt. Château Lafite Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2001 A (hf/in).
Timer: 10.798 Årgang: 2001 Kapacitet: 2700 Kg Løftehøjde: 3300 mm
BUDT 19200,- DKK
Stempler. Lot med 4 sjældnere stempler. Nogle med småfejl [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Usigneret Katanaklinge i Shirasaya med Koshirae og papirer med tidlig Edo klinge 62 cm. lang med tydelig Hamon og to huller i anglen. Grebet beviklet med sort bånd med Mokko Gata Tsuba og sortlakeret skede.
100 stk Vand-/sjusglas - 35 cl. + 4 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet