Lukker 25/11-2024 20:50:00
Fransk trumeau spejl i ramme af forgyldt og bemalet træ og gesso, rigt udskåret med perlestaf, bladværk og tandsnit. 19. årh. H. 115. B. 157.
USA. 1893. Columbus, 2$, rød. Fint stemplet eksemplar [ 85 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6740 Bramming. Frontbeklædninger til ledningskasse. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Island. Lille lot tjenestebreve og pengebreve. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
- For 20-25 ton - CW40. Caterpillar 160 cm / 1,8m3 - For 20-25 ton - CW40
BUDT 8750,- DKK
200 æsker DIY sommerfugle
PALLE med elmotor og el ting.
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Nyhavn”. Arbejdsbord / spisebord med stel af sortlakeret stål. Top af sortlakeret laminat, samt sko af valnød. Formgivet 1945. Udført hos OneCollection. H. 73. L. 190. B. 85.
Par konsoller af forgyldt træ, plader af hvid marmor, rigt udskåret med blomster, bladværk og perlestaf. Louis XVI form. Cirka 1900. årh. H. 85. B. 70. D. 36. (2)
Dampskibsfart. Original plakat fra 1854 med beskrivelse af “De Kongelige Danske Postdampskibe” med tilhørende takster. Smukt velbevaret og indrammet (46×70 cm.) ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
36 stk Irish coffee glas
12 pakker tusser ,bla til at skrive på sko, tøj med mere, ubrugte
Tre perlehalskæder hver prydet med talrige ferskvandskulturperler. Perlediam. ca. 5–6 mm. L. ca. 50–90 cm. (3) Ekstra løse perler medfølger.