Lukker 25/11-2024 11:00:00
36 stk. håndklædestænger i crom (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
DDR. 1949–1990. Godt reelt lot med stemplet og **/* samlinger opsat i 12 fine og dyre Lindner-album. Begge samlinger fremstår KOMPLETTE! [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
TIPKASSE / TIP CONTAINER.
Sorteringsverk Powerscreen Chieftain 1800 Timmar 11982 enligt mätare Motor Deutz BF4M1012C Effekt 82kW, 109Hp Vikt ca 35000kg Transportlängd inkl dolly 21,5m Bredd 3400mm Höjd 5500mm Har varit i drift och fungerade Motorn har körts med mobil dieseltank ( ej använt befintlig tank på maskinen) Bränsle ledning saknas. Demontering och lastning sköts av köparen, Se mer info i bifogad Pdf
God beton mixer. Kan have rester af beto Schwing Stetter 10 m3
BUDT 20250,- DKK
16 visninger
BUDT 475,- DKK
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Munkegaard”. Kateder samt stol med stel af matforkromet stål. Top af lamineret teak. Front med to skuffer. Formgivet til Munkegaardsskolen 1955. Udført hos Fritz Hansen, ca. 1955. H. 71. B. 91. D. 72. (2)
Jardiniere af fajance, oval form med gennembrudte sider, modelleret med to åbne hanke, dekoreret i blåt sopra bianco. Rörstrand, 19/4. 1773. 22×27 cm. Litt.: Arvid Bæckström, Rörstrand och dess tillverkningar, Stockholm 1930, fig. 124.
3 rums kaninbur m. låger - D: 122,5 cm. B: 196 cm. H: 77 cm.
Ege tæppefliser - 3 kasser og 3 forskellige modeller. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. Total 3 kasser og ca. 19,4 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
4 stk Alu. Teleskop flagstænger H 4 meter med holder
Model af kajak af skind, træ og ben med diverse redskaber og fangstblære. Uummannaq, Nordgrønland. Ca. 1928. L. 52. Proveniens: Kontreadmiral Theodor Andreas Topsøe-Jensen (1867–1941). Modtaget som gave ved hans besøg i Uummannaq i 1928.
Gotfred Rode (f. Torstedlund, Ålborg Amt 1862, d. Frederiksberg 1937) Vase af porcelæn, dekoreret i farver med krage på fyrregren. Sign. 19/11 GR 1925, Royal Copenhagen. Senere monteret til lampe. H. ekskl. montering 38 cm.