Lukker 25/11-2024 11:00:00
Cykeltrailer m. beslag
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
SOLARLAMPER, 2 stk. med indbygget batteri og solceller. Bevægelsessensor. Ubrugte.
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Rektangulært sofabord af teak, opsat på let tilspidsende ben af eg med sprosser af jern. Udført hos Fredericia Stolefabrik. H. 52. L. 160. B. 60.
BUDT 1700,- DKK
Dansk møbeldesign Et par stole med stel af eg, løse hynder betrukket med stribet uld. 1970'erne. (2)
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935) Interiør fra en dagligstue med kunstnerens hustru siddende ved klaveret. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 66×68.
Søren Christiansen (f. Brøndbyvester 1858, d. København 1937) Gårdeksteriør med to drenge. Sign. monogram. Olie på lærred. 40×33.
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Kestner-Gesellschaft Hannover. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Bladstørrelse 84×59. Uindrammet.
1 ubrugt Fendt fjernudtag
96 stk Snapseglas 2 cl.
HULSAVSÆT, 5 STK. 16 dele hulsavsæt str. 19-127 mm. Ubrugte.
Postkort. Ca. 30 kort med postbude og flere også med pengesedler. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 ubrugt gear 15:1 udg ø35