Lukker 28/11-2024 19:00:00
Candyfloss maskine
Afhentes: 6823 Ansager. + salær og moms. (via Google Maps)
- For 20-25 ton - CW40. ABC 170 cm / 2m3 - For 20-25 ton - CW40
Europa. Original gammel samling opsat i 6 store og tunge hjemmelavede album med mængder af mærker. Stammer fra en østeuropæiske samler [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Peter Buinning To diamantringe af 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillantslebet diamant på 0,05 ct. Farve: D-E. Klarhed: VS. Vægt ca. 5,5 g. Str. 51,5. (2)
To smaragdringe af 22 kt. guld hver prydet med smaragd. Vægt ca. 5,5 g. Str. 57–58. (2)
2 stk bordlamper, ubrugt
Chippendales oval fad 47x33 cm. 11 stk.
Carl Bloch (f. København 1834, d. sst. 1890) Jesu korsfæstelse. Tryksign. Carl Bloch 1884. Radering. Lysmål 46×36. R. J. Thieles fortegnelse over Carl Blochs raderinger nr. 59.
1904. Chr. IX, 10 øre, pos. 41 “2. A DEFEKT”. Stemplet eksemplar. [ 47 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
AABY og AARSDALE. 2 stjernestempler i PRAGT-kvalitet på postkort. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Vintage køkken. Vægt, en teaktræsbakke, patentlåg, skærebræt, Cook and Baker æbleskræller, røreskål med Ø35 cm, samt 3 glasflasker. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
Stor flot Itala vase, Glasvase fra Royal Copenhagen med Mega mussel mønster, 9 stk. Mors Dags platter fra Royal Copenhagen årgang, 1971-72-73-74-75-76 (2 stk.) -77 (2 stk.) samt en Asmussen dråbestage med 2 dråber, 24 karat guld belægning. Mål 13. cm. Brugt, men i rigtig fin stand. MOMSFRI