Lukker 27/11-2024 19:43:00
Peter Buinning To diamantringe af 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillantslebet diamant på 0,05 ct. Farve: D-E. Klarhed: VS. Vægt ca. 5,5 g. Str. 51,5. (2)
Stor barok lysekrone af Böhmisk glas, profileret stamme, otte snoede lysarme, talrige lysspyd behængt med prismer. Sammensat af forskellige dele, 18. årh.s første halvdel. H. 140. Diam. 95. Proveniens: Dansk herregård på Sydfyn.
10 stk 3-armet stager, Sølv look
Rockford Watch Co. Lommeur af valset guld. Ankergang og kroneoptræk. Emaljeskive med blåanløbne stålvisere. Glas og bagkasse skrues på. Ø 55 mm. 1890–1900'erne.
30 stk. LED lysarmaturer, 150 watt, 120 cm. Ubrugte
10 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
3 styk maskiner. Green Flame ukrudtsbrænder til flaskegas. Elektronisk tænding. Se video Remarc LS 4000 VLG Løvsuger. Egholm 22 VKS 1 kantskærer, ektra skær medfølger. Egholm 22 VK S 1 - Lot med 3 enheder - Video
BUDT 10250,- DKK
Parti div. børster+ vinduesvasker, Nilfisk + moppefremfører m.v. (ubrugt)
Rolex Datejust af 18 kt. guld og stål, ref. 16203. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 3135. 1996. “Oyster” lænke af 18 kt. guld og stål, omkreds ca. 20 cm. Ø 36 mm. Kassenr. 16203. Bagkassenr. 16200. Serienr. T982902. Værknr. 7772298.
BUDT 16500,- DKK
Georg Jensen “Aria” armbånd af sterling sølv. Dessin 593D. Vægt ca. 142 g. B. 5,2 cm. L. 19,5 cm.Str. M/L. Georg Jensen efter 1945.
- Har 4 ekstra skovle. JCB 8020 CTS - Minigravemaskine / mini excavator 2 ton - Video!
BUDT 80000,- DKK
Hans Henrik Fischer (f. 1978) “Olivia”. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 50×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.