Lukker 25/11-2024 09:20:00
Gipsvagn skivvagn Alia Tool - Årsmodell 2006 - Modell 10600 - Tippbar - Längd (m) ca 2 - Höjd (m) ca 1,46 - Bredd (m) ca 0,67 - Vikt (kg) ca 75kg - Maxlast (kg) 500kg Noterat: punktering på ett hjul
Afhentes: Göteborg sisjön, Sweden (via Google Maps)
Parti div. zink-potter/krukker/spande m.v. (ubrugt)
Selger en fendt farmer 307 turbo 4 wd for bonde grunnet overgang til annen maskin. Mens traktoren har vært i selgers eier har den fungert plettfritt. Selger opplyser at toppakking nylig har blitt skiftet og har tatt oljeslift/servicer på eget verksted. Merknader: - liten elektrisk feil. Oljetrykkslampe lyser men er elektrisk feil og motoren fungerer som den skal.
BUDT 93500,- DKK
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909) Parti fra Ebeltoft Vig. Sign. J. la Cour 96. Olie på lærred. 44×75. Proveniens: ABR auktion 465, 1984 nr. 104.
Kai Kristiansen (f. 1929) 16 bogstøtter af teak. Udført hos Feldballe Møbelfabrik. H. 13. (16)
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Ti marineskitser. Delvis sign. Blyant på papir. Bladstørrelse 11×14–35×51. Uindrammet. (10)
Str. (LxB): 160x90 cm.
Borerør Ø152mm: 15stk. 2 slået venstre gevind og 25stk. 2 slået højre gevind - ialt ABC Borerør Ø152mm
BUDT 16000,- DKK
Gallakjole fra ophørt butik str: XS vejl pris 1999kr , ubrugt
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk KAESER M58 Utility - 4,35 m³/min - 10 KAESER M58 Utility - 4,35 m³/min - 10 Bar
BUDT 40000,- DKK
Diamantring af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter. Vægt ca. 15,5 g. B. 15 mm. Str. 56. Æske medfølger.