Vandvarmer system årg 2018, 400v, 16 amp, 50 hz, på kraftig stativ, H 200 cm.
Pælebor med benzinmotor + ekstra benzinmotor honda
2 nye føringer, 1 manuel og 1 til luft
2 stk. Motionsure, rød, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte
“Flora Danica” skål af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster. 3504. Royal Copenhagen. Diam. 23 cm.
Gucci Lyseblåt silketørklæde med blåt, gyldent og mørkebrunt motiv. Ca. 85×85 cm. Original æske medfølger.
Jytte Kløve (f. 1949) “Klapring” af 14 kt. rosaguld prydet med cabochonslebet smaragd. Vægt ca. 14,5 g. Front 1,5×5 cm. Str. ca. 61,5. Smykkebeskrivelses medfølger.
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988) “Red Wedding”. Sign. MB 1963. Olie på lærred. 97×130. Litteratur: Henning Smidth nr. 1963–015. Udstillet: Lefebre Gallery, New York, USA 1964 (etiket på blændrammen). Proveniens: Privatsamling, Danmark. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
- Hydraulisk K15330 hurtigskift til Volvo L90 D/E/F & L120 D/E/F - Har aldrig været brugt - er som ny Volvo Hurtigskift Quick Coupler - For Volvo L90 D/E/F & L120 D/E/F
BUDT 6250,- DKK
Et par diamantørestikker af 14 kt. guld, hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1,50 ct. Vægt ca. 5 g. Diam. 2,1 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Maskinen kører OK, men trænger til nye kæder og trækhjul i undervogne Fiat-Hitachi EX285 LC - 29 ton
BUDT 75000,- DKK
10 stk Kuglehaner forskellige modeller, ubrugte