100 par arbejdshandsker, læder, gummi, stof
Køber nedtager selv
Natascha Trolle Turmalin, rubin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med marquiseslebet turmalin omkranset af to cushion-cut diamanter på i alt ca. 0.16 ct. og seks carréslebne rubiner. Farve: Fancy Light Yellow. Klarhed: SI. Vægt ca. 4 g. B. 14 mm. Str. 53,5.
Træningsmaskine, til mavemuskler
5 bts. ½. Kopke Vintage Port 1994 A (hf/in).
1833. Forudbetalt brev fra Gladsaxe 16.10.1833 til Søndre-Omme Præstegaard pr. Weile. Påtegnet porto “17” i øvre højre hjørne samt rødkridt “2” som udleveringsgebyr. Pragtkvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
- Har lige fået repareret kobling. Atlas Copco GA608 - 6 m3/min - 8 Bar
1864. 2 sk - 16 sk. Komplet sæt minus 8 sk. i ubrugt kvalitet. [ 11/15 ] [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Rolex Oyster Perpetual af stål, ref. 1038. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber 1560. 1970. Krans af guld. Læderrem med Rolex C-type spænde af stål. Ø 35 mm. Kassenr. 1038. Bagkassenr. 1038 IV 69. Serienr. 2262500. Værknr. D37905.
Ubekendt billedhugger, 20. årh. Organisk form. Usigneret. Delvist poleret fedtsten på sokkel af granit. H. 46.
Sverige, Gefle-Dala Jernvägsaktiebolag, 1901, Lifstidsfribiljett Högsta Klass för Grosshandlaren m.m. Sten Nordström, Au, 38,5 mm, 23,40 g 750/1000