Lukker 24/11-2024 14:29:00
Sverige, Gefle-Dala Jernvägsaktiebolag, 1901, Lifstidsfribiljett Högsta Klass för Grosshandlaren m.m. Sten Nordström, Au, 38,5 mm, 23,40 g 750/1000
Harald Schumacher (f. København 1836, d. sst. 1912) Udsigt fra en loggia med Vesuv i baggrunden. Sign. H. S. Olie på lærred. 41×56.
Kinesisk huanghuali lågæske, rektangulær form. 18. årh. H. 3,5 cm L. 17 cm B. 12 cm. Proveniens: Dansk privatsamling
“Flora Danica” firsidet skål af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomst. 3510. Royal Copenhagen. 22×22 cm.
Danmark mv. Samling helark fra tidlig ståstik samt en enkelt bogtryk 10 øre, 1926 i 10 lagermappe. Også noget Færøerne og Grønland iblandt. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ROBOTSTØVSUGER, drifttid ca. 75 minutter. Med moppefunktion til gulvvask. Ubrugt.
Compakt traktor, med helt ny stennedlægnings fræser og front dozerblad. - Helt ny "Stone Burrier model SB-105 " stennedlægnings fræser, arbejdsbredde 1,05 meter , vægt 266 kg. Yanmar 226 D
BUDT 37000,- DKK
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920) Brænding mod en kyst og to sejlskib i horisonten. Sign. Chr. Blache 1918. Olie på lærred. 62×97. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2415, 2024 nr. 268.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk New Holland 8360 - Kabine - Reserved New Holland 8360 - Kabine - Reservedele
Træningsmaskine, Technogym, stand ukendt
Antikkens Grækenland, Attika, Aegina, Stater, ca. 457–431 f.Kr., 12,28 g, SNG Cop 516