25 stk Thermokander til KAFFE
Peter Bonde (f. København 1958) “Persuasion”. Sign. Peter Bonde 1990. Olie på lærred. 100×81. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
20 stk Led vokslys med timerfunktion højde 24,5 cm ø2 cm, ubrugte i kasse
Søjleboremaskine + elektrodesvejser/optøningsapparat
Gallakjole fra ophørt butik str: 48 , ubrugt
6 bts. Gevrey-Chambertin, Domaine Claude Dugat 2016 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Står i 6740 Bramming. Udendørslamper - 3 stk. brugt til udstilling og 4 stk. i original emballage. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
BETALING: KUN FORUD BETALING - FRA DEN 25-11-2024 TIL OG MED DEN 27-11-2024
Rokokoform strøbøsse af sølv, balusterformet skævknækket form, Hugo Grün, København 1952 H. 22 cm, samt miniature spand af sterlingsølv, Wilh. Jensen H. 9 cm. Vægt 300 g. (2)
Båtskrov utan Motor och drev och drivlina. Märke : Fjord Modell: 21 Årtal: okänt ca 70 talet Utrustning: Plotter Kompass Ekolod Spritkök Sovplatser Sittbrunn Brandsläckare Dynor Kapell Spritkök Ankare Ankarbox Badbrygga Badstege Skick: Begagnad, Skrovet är i fint skick. Anmärkning: Kapellet är slitet behöver en översyn Ingår ej Motor eller drev eller drivlina. Lasthjälp finns ej, måste ske med kranbil. Mer info se auktionsunderlaget för bilder och film. Frakt kan ordnas mot extra kostnad. Kranbil kan ordnas för att lastas på släp/trailer mot extra kostnad.
Halskæde af 18 kt. hvidguld med smaragd- og diamantvedhæng prydet med facetslebet smaragd på ca. 0.58 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.57 ct. Farve: D. Klarhed: VVS. Vedhæng diam. 11 mm. L. 44–46 cm.
BUDT 11500,- DKK