Lukker 05/12-2024 19:21:00
6 bts. Château Haut Bages Liberal, Pauillac. 5. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
Carl Halier (f. 1873, d. 1948) Vase af stentøj, dekoreret med grønlig glasur. Sign. monogram, 3539. Kgl. P. H. 22,5.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Komatsu PC55 MR-3 - Minigravemaskine / mini excavator 5,5 ton / Powertil Komatsu PC55 MR-3 - Minigravemaskine / mini excavator 5,5 ton / Powertilt !
BUDT 166000,- DKK
To monteringer i form af hhv. krone og rytter med hestekaret af forgyldt metal og bronze. Dertil fad af forgyldt tin, støbt med sommerfugl og bladværk. Cirka 1900. H. 18–20. Diam. 24. (3)
Vandvarmer system årg 2018, 400v, 16 amp, 50 hz, på kraftig stativ, H 200 cm.
Står i 6230 Rødekro. 5 stk. Jumbo bukke med 5 stk. forlænger, 5 stk. ældre gelænder og 5 stk. hoveder. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
BUDT 202,- DKK
Maskinen sælges inklusiv VTN CL 300 jernsaksen (årgangen på saksen er ukendt). Timetælleren viser kun 4356 timer, men det vides ikke hvor meget maskinen har kørt ial Halla HE280LCE - 28 ton
BUDT 110000,- DKK
Stort parti julepynt, bl.a. snemænd med lys, guldfarvet kugler samt Julemandskostume
Metallbandsåg TCM Helautomatisk - Fullt fungerande vid senaste användning - Har stått i ca ett år - Kapacitet upp till ca 320 mm runt - Går att gersåga med - 3- fas - Mått ca (LxBxH) 260x200x170 cm Lasthjälp finns att tillgå mot ersättning men måste bokas i god tid innan upphämtning
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958) Nøddeknækker af patineret bøg, udskåret i form af Th. Stauning. Udført hos Kay Bojesen. Ej stemplet. L. 21. Nøddeknækkeren er formgivet i 1932 og er udelukkende produceret i Staunings regeringstid indtil 1942.
Cafeborde ø 80cm. H.110cm. 10 stk i vogn
4 stk 5-armet stager, Sølv look
Fransk lysekrone af forgyldt bronze med fire lysarme samt en invendig lysholder, skål af blåt glas og behængt med prismer. 19. årh.s anden halvdel. H. 77. Diam. 43.